Płotech

Firma istnieje od 2012 roku i od początku jej działalność była związana z informatyką i instalacjami teletechnicznymi. Zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie identyfikacji i strony internetowej.

Klient: Płotech
Rok: 2019
Zakres prac:
Identyfikacja wizualna, Strona internetowa

Stworzenie identyfikacji wizualnej dla firmy Płotech było nie lada wyzwaniem. Gdyż do istniejącego już logotypu mieliśmy stworzyć identyfikację, która by nie tylko idealnie wizerunkowo pasowała do logotypu, ale również do branży firmy.

Przy tworzeniu identyfikacji wizualnej dla firmy Płotech kierowaliśmy się następującymi elementami:

  • Przede wszystkim nowy wizerunek miał odzwierciedlać najważniejsze cechy firmy: najwyższą jakość, nowoczesne rozwiązania, fachowość oraz zapewnienie bezpieczeństwa.
  • Jako kolor główny wybraliśmy kolor niebieski #3E88E3, który symbolizuje zaufanie, fachowość, praktyczność.
  • Dodatkowymi dwoma kolorami identyfikacji są: kolor lekko wyblakły czarny #312E34 oraz jasno szary #ECECEC
  • Typografia użyta w tej identyfikacji idealnie pasuje do już istniejącego logotypu, wybraliśmy font Futura PT w dwóch wersjach, Book oraz Heavy. Nie ukrywamy, że jesteśmy fanami tego fontu, gdyż można dzięki niemu przy niewielkich zmianach uzyskać zupełnie coś nowego i wyjątkowego.

Strona internetowa dla firmy Płotech została stworzona z myślą o Klientach i o wygodzie poruszania się po niej. Naszym celem było, żeby każdy Klient (bez różnicy na wiek) znalazł w szybki i łatwy sposób interesujące go informacje na stronie www. Cel ten udało się osiągnąć dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu elementów na stronie, a także stonowanej kolorystyce. Cała strona została zaprojektowana w kolorach oraz w charakterze nowej identyfikacji firmy Płotech.