Grupa Konar

Grupa Konar jest firmą z branży budowlanej. Zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem posadzek przemysłowych z żywic (posadzki epoksydowe, poliuretanowe itp.) oraz posadzek betonowych. Zostaliśmy poproszeni o stworzenie logo oraz identyfikacji dla nowej firmy na rynku budowlanym.

Klient: Grupa Konar
Rok: 2019
Zakres prac:
Logo, Identyfikacja wizualna

Finalnie zaprojektowaliśmy i przygotowaliśmy do druku wizytówki, dwie wersje kopert, papier firmowy, teczki firmowe, kartki informacyjne.

Przy tworzeniu identyfikacji wizualnej dla Grupy Konar kierowaliśmy się następującymi elementami:

  • Miała się wyróżniać na tle konkurencji i nowy wizerunek miał odzwierciedlać najważniejsze cechy firmy: ekologiczne podejście i surowce, fachowość, najwyższą jakość, nowoczesne rozwiązania, zaufanie.
  • Jako kolor główny wybraliśmy kolor zielony #11706C, który symbolizuje zaufanie i ekologie.
  • Dodatkowymi dwoma kolorami identyfikacji są: kolor szary #757575 oraz biały #FFFFFF
  • Wybraliśmy font DINPro w dwóch wersjach, Light oraz Medium. Dzięki swojej prostocie i nowoczesnemu wyglądu idealnie pasuję do całej identyfikacji nie przytłaczając.

Przed stworzeniem całej identyfikacji musieliśmy na początek opracować i stworzyć logo. Trzeba było zapoznać się i zanalizować rynek oraz konkurencję – ten etap jest jednym z najważniejszych etapów przy tworzeniu logo. Po dokładnej analizie wiedzieliśmy już co chcemy osiągnąć. Postawiliśmy na minimalizm i nowoczesność. 

Jako sygnet zaprojektowaliśmy monogram, dzięki niemu logo nabrało poważnego, profesjonalnego wyglądu. Wspomniana już czcionka DINPro użyta w logotypie balansuje całość logo.