Czy potrzebujesz logo?
Dlaczego logo jest tak ważne?

W dzisiejszych czasach każdy z nas powinien wiedzieć jak ważną rolę odgrywa logo w identyfikacji marki. Logo to nie tylko mały znaczek w rogu strony WWW lub na opakowaniu produktu. Logo jest integralną częścią całego designu i podstawą w budowaniu marki.

Dlaczego powinieneś mieć logo firmowe?

Jeżeli tworzysz nową markę na rynku i jest ważny dla Ciebie jej stały rozwój, to potrzebujesz logo. Zacznijmy od tego, że dobrze zaprojektowane, profesjonalne logo będzie inwestycją dla Twojej marki na całe lata.

Dobrze opracowane i zaprojektowane logo w mgnieniu oka może przedstawić całą wizję marki, przez co ta stanie się szybko rozpoznawalna. Dzięki oryginalnemu design ‘u, chwytliwości i estetycznemu wyglądu, logo Twojej marki może łatwo zapaść konsumentowi w pamięć. A to skutkuję rozpoznawalność na rynku i sukces. Twój potencjalny Klient wchodząc na stronę www lub przechodząc obok Twojego sklepu poświęci około 5 sekund na zbudowanie swojej subiektywnej opinii o marce na podstawie wyglądu logo. Aby zatrzymać Klienta na dłużej, zachęcić go do zapoznania się z Twoją marką, produktem, usługą, istotne jest pierwsze wrażenie i łatwy do zapamiętania design. Logo jest pierwszym krokiem do zbudowania świadomości, rozpoznawalności, zaufaniu marki oraz zachęca do skorzystania z Twoich usług lub do zakupu Twojego produktu. Zatem dobre logo to podstawa sukcesu, bez tego nie zbudujesz świadomości marki, nie opracujesz strategii i przyszłe działania Twojej firmy nie będą w 100% owocne.

Logo również jest sposobem na wyróżnienie się wśród konkurencji. W Twojej branży jest kilkadziesiąt innych firm walczących o tego samego Klienta. Logo zaprojektowane i opracowane przez profesjonalistę pozwala Klientowi na łatwe określenie charakteru i celu istnienia Twojego biznesu. Za pomocą logo możemy zwrócić uwagę Klienta na to, co jest ważne, cenione w firmie. Ekologiczne podejście, wysoka jakość produktów, profesjonalne usługi, innowacyjne technologie? Wszystkie te cechy, informacje da się wyczytać z profesjonalnego logo.

Dobrze zaprojektowane logo z czasem, w miarę z rozwojem Twojej firmy, stanie się coraz bardziej rozpoznawalne przez Klientów - daje to poczucie pewnej więzi z marką. Klient jest w stanie poczuć się częścią pewnej społeczności, zna ten symbol, widzi go niemal każdego dnia, więc jest w stanie wybrać ten produkt tylko ze względu na logo. Dlaczego? Dzieje się tak przez wypracowane zaufanie do marki. Oczywiście ten efekt nie zawdzięczamy tylko logo, gdyż jest również ważna strategia, opracowany branding, jakość usług lub produktu i wiele innych, ale logo pomaga naszemu potencjalnemu Klientowi podjąć szybką, ale w pełni świadomą decyzję, gdyż jeden symbol kojarzy mu się z najważniejszymi cechami, które bierze pod uwagę kupując pewien produkt np. stylowe, dobrej jakości spodnie.

Jak widać wszystko jest ze sobą połączone nie zaprojektujemy i nie opracujemy branding ‘u, strategii lub nie zbudujemy świadomości marki bez logo, ale tez samo logo bez branding ‘u, strategii nie ma prawa zapewnić nam sukcesu. Logo jest pierwszym krokiem by Twoja marka odniosła sukces na rynku – dlatego warto już na samym początku zainwestować i mieć profesjonalne logo.

Przykłady zaprojektowanych przez nas logo

Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk
Studio graficzne Gdańsk

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter